Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Srebrny medal mistrzostw Polski dla wałbrzyskiego policjanta w wyciskaniu sztangi leżąc

Ze srebrnym medalem z IX Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym, które odbyły się w Kielcach, wrócił sierż. szt. Łukasz Wółkiewicz. Policjant Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ten rodzaj sportu siłowego trenuje od 17 lat i na co dzień należy do Klubu Sportowego Team Wrocław. W swoim dorobku ma już zwycięstwa w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 23, Mistrzostwach Polski Seniorów oraz Pucharze Polski.

Zawody rozegrane zostały podczas imprezy Fit Weekend w ramach kieleckich targów. Organizatorem Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym był Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 300 zawodników w kategoriach junior do lat 16, 18, 20, 23, seniorek i seniorów oraz weteranek i weteranów. W swojej kategorii wagowej - 74 kg - sierż. szt. Łukasz Wółkiewicz pierwsze dwie próby spalił. Ostatecznie w trzeciej serii wycisnął 170 kg i stanął na drugim stopniu podium.

W klasyfikacji ogólnej seniorów wałbrzyski policjant na 54 zgłoszonych zawodników także zajął wysoką 8 pozycję. Łukaszowi Wółkiewiczowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony