Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja oczami dzieci – 100-lecie Policji Państwowej

Data publikacji 17.04.2019

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przygotowali krótkometrażowy film na Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji”. W trakcie filmu policjanci rozmawiają z dziećmi o zawodzie policjanta oraz o 100 rocznicy powołania Policji Państwowej. Dzieci bardzo chętnie udzielają odpowiedzi na zadawane pytania, często zaskakując swoich rozmówców. Na koniec najmłodsi złożyli jedyne w swoim rodzaju życzenia dla policjantów.

Policjanci Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu przygotowali film krótkometrażowy rozmawiając w nim z dziećmi na temat zawodu policjanta. Mundurowi m.in. pytają jak wygląda policjant, czy policjant jest potrzebny oraz ile lat ma Policja. Na koniec najmłodsi wszystkim policjantom złożyli serdeczne życzenia.

Konkurs pn. Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji” zorganizowało Biuro Komunikacji Społecznej oraz Biuro Historii i Tradycji Policji KGP z okazji obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Celem konkursu jest upowszechnianie i popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie w Policji. Uczestnicy konkursu będą rywalizować w kategoriach: sceniczna, literacka, audiowizualna oraz plastyczna.

Wyłonieni zwycięzcy zaproszeni będą na centralne obchody Święta Policji, które odbędą się w Warszawie.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Opis filmu: policjantka rozmawia z dziewczynką przy ławce przedszkolnej nt. Policji

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 31.85 MB)

Powrót na górę strony