Policjanci zatrzymali włamywacza i odzyskali mienie o wartości ponad 100 tys. zł - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali włamywacza i odzyskali mienie o wartości ponad 100 tys. zł

Data publikacji 17.04.2019

Policjanci z Oławy zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o włamania. Łupem sprawcy padły m. in. skutery, rowery, elektronarzędzia i sprzęt budowlany. Funkcjonariusze odzyskali już mienie o wartości przekraczającej 100 tys. zł. O dalszym losie 23-latka zdecyduje teraz sąd. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z oławskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. Okazało się, że pojazd został skradziony 12 kwietnia br. na terenie powiatu brzeskiego. Wobec tych okoliczności mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

W wyniku wspólnych działań policjantów służby kryminalnej i funkcjonariuszy prewencji, ustalono że zatrzymany 23-latek kilka dni wcześniej dopuścił się włamań i kradzieży na terenie powiatu brzeskiego. Jego łupem padły rowery, dwa skutery, elektronarzędzia i sprzęt budowlany (niwelator, pompa). Skradzione przedmioty policjanci odzyskali po sprawdzeniu pomieszczeń gospodarczych w miejscu zamieszkania podejrzanego. Wartość odzyskanego mienia przekroczyła 100 tys. złotych.

Ponadto, w trakcie czynności procesowych z zatrzymanym funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w połowie kwietnia br. ukradł z oławskiego supermarketu noże kuchenne i wkrętarki. Część skradzionego ze sklepu mienia policjanci również odzyskali.

Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • motor odzyskany przez policjantów
  • zabezpieczony niwelator z pomieszczenia gospodarczego podejrzanego
  • zabezpieczona pompa z pomieszczenia gospodarczego podejrzanego
  • zabezpieczone skradzione rowery
  • zabezpieczony skradziony skuter
Powrót na górę strony
Polska Policja