Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pies pilnował przy drodze innego, rannego czworonoga. W wyniku interwencji policjantów potrąconemu zwierzęciu zapewniono fachową pomoc

Data publikacji 18.04.2019

Nietypową interwencję przeprowadzili funkcjonariusze z powiatu świdnickiego. Powiadomieni przez kierowców udali się w miejsce, gdzie jak się okazało, czworonóg zatroskany losem innego, prawdopodobnie potrąconego przez samochód psa, pilnował go przy jednej z dróg. Po interwencji zwierzęciu zapewniona została fachowa pomoc medyczna.

Pomoc drugiemu człowiekowi, to podstawowe zadanie policjantów podczas codziennej służby. Wielokrotnie funkcjonariusze zapobiegali ludzkim tragediom. Zdarzają się również sytuacje, kiedy policjanci pomagają w nietypowych interwencjach, chociażby w tych związanych z ratowaniem zwierząt i niesieniem im pomocy. Taką interwencję przeprowadzili dzielnicowi z Posterunku Policji w Słotwinie. Ich skuteczne działanie było możliwe dzięki informacji od jednego z kierowców, który widząc samotnie błąkającego się psa na drodze nie pozostał obojętny i powiadomił dyżurnego. Ten, skierował na miejsce policyjny patrol. Kiedy mundurowi dotarli do celu, czekał na nich nie jeden pies, a dwa. Okazało się, że jeden pilnował drugiego - rannego, potrąconego prawdopodobnie przez auto. Poszkodowany czworonóg nie mógł się ruszać i leżał w rowie.

Dzięki interwencji mundurowych, pies został przewieziony do lecznicy weterynaryjnej, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna ratująca życie czworonogowi.

Natomiast drugi pies trafił pod fachową opiekę pracowników schroniska.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.97 MB)

Powrót na górę strony