Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje i paserzy zatrzymani - drogocenne motocykle odzyskane

Data publikacji 23.04.2019

Łowiccy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami drogich motocykli i odzyskali sześć niemalże nowych, ekskluzywnych i rzadkich jednośladów wartych ponad ćwierć miliona złotych. Kryminalni zatrzymali sześciu mężczyzn narodowości polskiej i ukraińskiej, z których trzech zostało tymczasowo aresztowanych, a kolejnych trzech paserów usłyszało zarzuty.

4 kwietnia 2019 roku łowicka Policja otrzymała zgłoszenie o nocnym włamaniu do garażu na osiedlu Bratkowice. Łupem złodziei padły cztery prawie nowe i bardzo drogie, ekskluzywne motocykle: ducati, indian motocycle scout bobber, bmw oraz kawasaki warte ponad 250 tys. zł.

Od momentu zgłoszenia policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania. Skrupulatne działania w tej sprawie doprowadziły kryminalnych na trop złodziei mieszkających w powiecie poddębickim. Szybko okazało się również, że w tamtym rejonie mogą być ukryte skradzione jednoślady. Dysponując doskonałym rozpoznaniem i bogatą wiedzą, łowiccy policjanci wspólnie z kryminalnymi z Poddębic, 16 kwietnia br. weszli na teren dwóch wytypowanych wcześniej posesji. Podczas przeszukania jednej z nich, w stodole, policjanci znaleźli trzy z czterech skradzionych w Łowiczu motocykli. Pojazdy były przykryte plandeką i belkami słomy. Na tej posesji został zatrzymany pierwszy z paserów, który ukrył skradzione jednoślady. Tego dnia policjanci zatrzymali również dwóch mężczyzn, którzy  brali bezpośredni udział w kradzieży motocykli. 

Łowiccy kryminalni pracowali nad tą sprawą bez wytchnienia przez wiele dni, efektem czego było zatrzymanie 17 kwietnia br. kolejnych trzech mężczyzn: dwóch włamywaczy i pasera. Policjanci odnaleźli czwarty, skradziony z garażu w Łowiczu motocykl. Jak się okazało, złodzieje kradli jednoślady nie tylko na terenie powiatu łowickiego, bowiem śledczy zabezpieczyli kolejne dwa motocykle typu cross, skradzione wcześniej na terenie kraju. Funkcjonariusze udowodnili ponadto zatrzymanym mężczyznom włamania do innych garaży w Łowiczu i kradzież m.in. elektronarzędzi.

W sumie w tej sprawie dotychczas kryminalni zatrzymali sześciu mężczyzn i odzyskali sześć skradzionych motocykli o łącznej wartości ponad ćwierć miliona złotych.Do tej pory zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszało trzech zatrzymanych: 31-latek oraz dwóch 43-latków z powiatu poddębickiego, którzy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Trzech kolejnych zatrzymanych mężczyzn: 61 i 40-latek z powiatu poddębickiego oraz 23 letni obywatel Ukrainy usłyszało zarzuty paserstwa, za które grozi im kara 5 lat więzienia. Mężczyźni zostali objęci dozorem i mają orzeczony zakaz opuszczania kraju. Zdecydowana większość członków rozbitej grupy przestępczej  jest dobrze znana Policji. Byli już notowani za przestępstwa przeciwko mieniu.

Sprawa jest rozwojowa. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(KWP w Łodzi / mw)

 • policjant przy odzyskanych motocyklach
 • policjanci prowadzą zatrzymanego
 • policjant przy odzyskanych motocyklach
 • policjanci prowadzą zatrzymanego
 • policjanci prowadzą zatrzymanego
 • policjanci prowadzą zatrzymanego
 • policjanci prowadzą zatrzymanego
 • policjant przy odzyskanym motocyklu
 • odzyskany motocykl
 • odzyskany motocykl
 • odzyskany motocykl

Opis filmu: Złodzieje i paserzy zatrzymani - drogocenne motocykle odzyskane

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.24 MB)

Powrót na górę strony