Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyprawa po zdrowie dla Jasia na 100-lecie powstania Policji

Data publikacji 25.04.2019

Już w najbliższą sobotę, 27.04.2019 r., dwaj tyscy policjanci wyruszą na charytatywną „Wyprawę dla Jasia”. Celem akcji jest wsparcie rehabilitacji i leczenia 6-letniego chłopca, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Wyprawa ma także na celu uczczenie 100. rocznicy utworzenia Policji. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w inicjatywę. Każdy może pomóc!

chłopiec na wózku inwalidzkim w policyjnej czapce trzyma flagę z napisem "Wyprawa dla Jasia"

Wyprawę zainicjowali dwaj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą tyskiej komendy. Łącząc pasje do sportu i zamiłowanie do gór, postanowili przemierzyć Główny Szlak Beskidów, który mierzy ponad 500 km. Aby wspomóc 6-letniego Jasia, syna jednego z tyskich policjantów, policjanci postanowili nadać wyprawie charakter charytatywny. Stwierdzono u niego rdzeniowy zanik mięśni (SMA typ III). Choroba uniemożliwia Jasiowi samodzielne poruszanie się i wymaga ciągłej rehabilitacji oraz kosztownego leczenia.

Przedsięwzięcie zakłada, że stróże prawa przemierzą Główny Szlak Beskidów w ciągu maksymalnie 19 dni. Założeniem jest uzbieranie kwoty o równowartości 10 zł za każdy przebyty kilometr. Stróże prawa ruszą już niebawem, bo w najbliższą sobotę, czyli 27 kwietnia 2019 r. z miejscowości Wołosate. Wyprawę mundurowi planują zakończyć 15 maja br. w Ustroniu.

Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Zachęcamy wszystkich policjantów do włączenia się do marszu na poszczególnych odcinkach trasy, co z pewnością doda naszym funkcjonariuszom otuchy i motywacji podczas realizacji celu. Ich wysiłek będzie szczególną formą uczczenia przypadającej w tym roku 100. rocznicy utworzenia Policji.

Każdy może pomóc Jasiowi, wpłacając dowolną kwotę na rehabilitację i leczenie chłopca.

W inicjatywę włączył się Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów, dzięki któremu mamy możliwość zgromadzenia środków finansowych.

Darczyńcy mogą wpłacać środki na konto:

27 1020 2313 0000 3002 0131 4046

z dopiskiem: „Wyprawa dla Jasia” dla ZT NSZZP KMP Tychy

Jaś jest podopiecznym fundacji "Gwiazda Nadziei", gdzie zostanie przekazana zebrana kwota na jego leczenie i rehabilitację.

Szczegóły przedsięwzięcia znajdują się w załączniku.

(KWP w Katowicach/ mw)

Powrót na górę strony