Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant ruchu drogowego uratował życie niedoszłego samobójcy

Data publikacji 25.04.2019

Od tragedii dzieliła tylko chwila. Policjanci z Ząbkowic Śląskich błyskawicznie zadziałali i uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo w samochodzie. 31-latek został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał.

W godzinach przedpołudniowych policjanci zostali wezwani na interwencję wobec agresywnego mężczyzny. Mężczyzna siedział w swoim samochodzie, na szyi miał skręcony kabel, który zaplątał o rączkę nad głową i próbował się udusić. Na miejscu było już pogotowie, ale mężczyzna był tak agresywny, że ratownicy nie mogli nic zrobić.

Nie lada determinacją wykazał się policjant ruchu drogowego z Ząbkowic Śląskich. Mężczyzna zaczął traci
przytomność, zaciągając przewód na szyi. Funkcjonariusz natychmiast dostał się do samochodu przez drzwi od strony pasażera. Zanim wydostał desperata z pojazdu zdjął z szyi zadzierzgnięty kabel. W stanie nieprzytomnym przekazał ratownikom pogotowia, którzy ocucili niedoszłego samobójcę i przewieźli do szpitala.

Na tym się interwencja nie skończyła. Już w szpitali 31-latek był bardzo agresywny, nadal próbował zrobić sobie krzywdę. Z pomocą policjantów sprawdzono stan trzeźwości. Okazało się, że ząbkowiczanin miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po pewnym czasie udało się 31 latka odtransportować do szpitala specjalistycznego, gdzie pozostał.

Z rozmowy z ratownikami wynikało, że faktycznie właściwa postawa policjanta uratowała życie 31-latka. Według medyków niewiele  brakowało, a zakończyłoby się to tragicznie.

(KWP Wrocław/ awk)

Powrót na górę strony