Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pod Olsztynem odzyskali konie skradzione na terenie Niemiec

Data publikacji 25.04.2019

Na terenie Niemiec doszło do kradzieży dwóch koni wartych ponad 1000 Euro. Informacja o tym trafiła m.in. do polskich policjantów. Olsztyńscy kryminalni ustalili, że zwierzęta mogą znajdować się w gospodarstwie na terenie powiatu olsztyńskiego. Informacja została potwierdzona, konie zostały zabezpieczone i wróciły do właścicieli, którzy przyjechali po nie do Polski. Prowadzone w tej sprawie dochodzenie ma wyjaśnić w jakich okolicznościach zwierzęta znalazły się na terenie podolsztyńskiego gospodarstwa i kto odpowiada za ich kradzież.

W nocy z 12 na 13 kwietnia tego roku na terenie Niemiec doszło do kradzieży 2 koni wartych ponad 1000 Euro. Informacja o tym trafiła m.in. do polskich policjantów. W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności okazało się, że zwierzęta mogą być przechowywane w jednym z gospodarstw na terenie gminy Purda w powiecie olsztyńskim. Już po dwóch dniach od zdarzenia (15.04.2019) policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie potwierdzili, że w ustalonej lokalizacji znajdują się konie odpowiadające wyglądem tym skradzionym na terenie Niemiec. Kryminalni przy pomocy wezwanego weterynarza zabezpieczyli zwierzęta do czasu przyjazdu ich prawowitych właścicieli.

  • Odzyskany koń o białej maści trzymany przez dwóch ludzi
  • Odzyskany koń o biało-brązowym umaszczeniu
  • Odzyskany koń wyglądający ze stajni

Przeprowadzone oględziny oraz kontrola dokumentacji potwierdziły, że ich właścicielami są obywatele Niemiec. Konie wróciły do niemieckiego gospodarstwa, a policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w toku prowadzonego dochodzenia ustalają w jakich okolicznościach zwierzęta znalazły się na terenie podolsztyńskiego gospodarstwa i kto odpowiada za ich kradzież. Przestępstwo kradzieży jest zagrożone karą 5 lat pozbawienia wolności.

(rp/kw/tm)

Powrót na górę strony