Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Lesznie powstaje nowy posterunek Policji

Data publikacji 26.04.2019

W Lesznie powstaje nowy posterunek Policji. W 2019 roku w ramach Programu Modernizacji Policji Komenda Stołeczna Policji rozpoczęła budowę obiektu przy ul. Wojska Polskiego 23. Inwestycja pochłonie prawie 3,5 miliona złotych.

Do dyspozycji funkcjonariuszy i pracowników cywilnych zostaną oddane pomieszczenia biurowe odpowiednie do rodzaju służby. Nowoczesny obiekt będzie spełniał standardy techniczne obowiązujące w obiektach służbowych Policji m.in. odpowiednie rozwiązania funkcjonalno-użytkowe. Ponadto powstaną lepsze warunki pracy policjantów i pracowników cywilnych. Podniesiony zostanie również poziom obsługi interesantów. Nowa siedziba policjantów z Leszna będzie kosztowała 3,5 miliona złotych.

W budynku o powierzchni 269 m² docelowo służbę będzie pełniło 15 policjantów. Do ich dyspozycji zaprojektowano również budynek garażowy o wielkości 46 m² na 2 samochody służbowe, a także parking z 5 miejscami parkingowymi, w tym jednym dla osób niepełnosprawnych.

Warto wspomnieć, że inwestycje, które powstają na terenie garnizonu stołecznego pod nadzorem Komendy Stołecznej Policji, pochłoną  w 2019 roku blisko 40 milionów zł.

(KSP / mw)

  • rzut na elewację frontową i elewację tylną nowego posterunku w Lesznie
  • nowy posterunek Policji w Lesznie - plac budowy
  • nowy posterunek Policji w Lesznie - plac budowy
  • na siatce ogrodzeniowej żółta tablica informująca o budowie nowego posterunku Policji w Lesznie i tablica z napisem: Teren budowy, wstęp wzbroniony
Powrót na górę strony