Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana ogromna plantacja konopi

Jaworscy policjanci zlikwidowali na terenie swojego powiatu ogromną plantację konopi. Z zabezpieczonych blisko 1,7 tys. krzewów można by uzyskać ponad 36 kg narkotyków, których wartość rynkowa to niemalże 1,5 mln złotych. W zlikwidowanej wytwórni środków odurzających funkcjonariusze zabezpieczyli też różnego rodzaju chemię, przyrządy i urządzenia wykorzystywane do uprawy.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, w wyniku prowadzonych działań zlikwidowali wytwórnię narkotyków. W sprawie zatrzymano 41-letniego mężczyznę, któremu przedstawiono zarzuty prowadzenia na szeroką skalę nielegalnej uprawy roślin z gatunku konopi innych niż włókniste.

Policjanci w rejonie posesji znajdującej się w jednej z miejscowości na terenie pow. jaworskiego zauważyli budynek, w którym zostały zaciemnione i uszczelnione wszystkie otwory okienne i drzwiowe. Taki stan rzeczy wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Jak się później okazało były one całkowicie uzasadnione.

Podczas dalszej kontroli policjanci ujawnili we wnętrzu budynku ogromną wytwórnię narkotyków, która zajmowała niemalże wszystkie pomieszczenia. Plantacja krzewów konopi posiadała własny system nawodnienia i oświetlenia zasilanego potężnym agregatem prądotwórczym ustawionym w specjalnie do tego przygotowanym pomieszczeniu.

W celu ograniczenia intensywnego zapachu roślin został zastosowany system wentylacji z filtrami. Konopie były nawożone i pielęgnowane specjalnymi środkami chemicznymi, które miały przyspieszyć ich wzrost.

Jaworscy policjanci zabezpieczyli blisko 1,7 tys. krzewów konopi w różnej fazie rozwoju. Z takiej ilości krzewów można było by uzyskać ponad 36 kg narkotyku o wartości czarnorynkowej blisko 1,5 mln złotych.

Zatrzymany 41-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty prowadzenia na szeroką skalę nielegalnej uprawy konopi.

Decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do lat 8 pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • sadzonki konopi w doniczkach w specjalnym pomieszczeniu
  • Urządzenia do uprawy w pomieszczeniu, elementy wentylacji
  • policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • plantacja konopi w pomieszczeniu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 44.75 MB)

Powrót na górę strony