Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy miesiące aresztu dla podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 29.04.2019

Policjanci z Bielan we współpracy z żoliborską prokuraturą zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie zabójstwa. W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Sąd rejonowy zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 38-letni mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o pobitym mężczyźnie w jednym z mieszkań na Żoliborzu. Na miejscu zdarzenia zastali ratowników medycznych. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny. O sprawie powiadomiono prokuratora, zabezpieczono również miejsce zdarzenia i przeprowadzono oględziny.

Funkcjonariusze ustalili osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem. Przesłuchali świadków i zweryfikowali posiadane informacje, z których wynikało, że 38-letni mężczyzna mógł brać bezpośredni udział w tym zdarzeniu, w związku z tym został zatrzymany.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie 38-latkowi zarzutu zabójstwa. Wobec mężczyzny  sąd, na wniosek prokuratury, zastosował 3-miesięczny tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

ea/ks

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 1.86 MB)

Powrót na górę strony