Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pilotowali do szpitala rodziców z 4-letnim dzieckiem

Data publikacji 29.04.2019

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego z komendy powiatowej w Trzebnicy pilotowali auto z chorym 4-latkiem. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość. Gdy okazało się, że to rodzice, którzy wiozą do szpitala swojego synka i możliwe jest zagrożenie życia i zdrowia, policjanci podjęli natychmiastową decyzję o rozpoczęciu pilotażu do szpitala. Przejazd przebiegł sprawnie i bezpiecznie. Mundurowi na sygnałach wjechali na podjazd szpitala, a ojciec tuż za nimi. Po chwili mały chłopczyk był już pod opieką lekarzy.

Funkcjonariusze Ogniwa  Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość. Szybko jednak zostali poinformowani przez pasażerkę, że wiezie ona do szpitala dziecko, którego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył, jest odwodnione i ma silne bóle brzucha.

Policjanci szybko ocenili, że istnieje zagrożenie życia i zdrowia 4-letniego dziecka, dlatego   podjęli natychmiastową decyzję o rozpoczęciu pilotażu do szpitala. Funkcjonariusze wykonując pilotaż, szybko i sprawnie pomogli dotrzeć rodzicom do szpitala. Dziecko zostało natychmiast objęte opieką medyczną. Cała sytuacja ma swój szczęśliwy finał.

(KWP Wroclaw/ awk)

Powrót na górę strony