Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży pojazdu o wartości ponad 116 tysięcy złotych

Data publikacji 29.04.2019

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Szczecinie, w ramach działań związanych z przestępstwem handlu ludźmi oraz zwalczaniem prostytucji przydrożnej, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu m-ki audi Q5 o wartości ponad 116 tysięcy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze podczas prowadzonych działań zauważyli mężczyznę jadącego audi Q5, który na widok policjantów chciał się ukryć, chowając twarz.

Kryminalni postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego. Ten jednak na ich widok porzucił auto i zaczął uciekać. Policjanci niezwłocznie udali się w pieszy pościg zatrzymując 41 – letniego mężczyznę. Wtedy wyszło na jaw, że audi którym jechał pochodzi z przestępstwa i zostało skradzione na terenie Niemiec.

Podczas dalszych czynności wykonywanych na miejscu przez kryminalnych zatrzymano drugiego 45 – letniego mężczyznę mającego związek ze sprawą.

Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani, przedstawiono im zarzuty, a następnie prokuratur z Prokuratury Rejonowej Szczecin – Prawobrzeże w Szczecinie po ich przesłuchaniu zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Szczecin/ awk)

Powrót na górę strony