Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie osoby z zarzutami zabójstwa i tymczasowy areszt

Data publikacji 29.04.2019

Zarzut zabójstwa usłyszeli 29-latka i 51-latek zatrzymani w sprawie zabójstwa 36-latka. Do zdarzenia doszło z 24 na 25 kwietnia br. na terenie jednej z miejscowości w gm. Modliborzyce. Zwłoki 36-letniego mężczyzny zostały znalezione w czwartek po południu w kompleksie leśnym. Na ciele mężczyzny ujawniono liczne obrażenia świadczące o udziale w tym zdarzeniu osób trzecich. Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec zatrzymanych trzymiesięczny areszt. Obojgu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W czwartek po godzinie 14.00 dyżurny janowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w kompleksie leśnym na terenie gm. Modliborzyce zostało ujawnione ciało mężczyzny. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz, stwierdził zgon. Liczne obrażenie na ciele mężczyzny świadczyły o tym, że do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Policjanci ustalili, że to 36-letni mieszkaniec gminy Modliborzyce. Czynności na miejscu zdarzenia prowadzone były pod nadzorem prokuratora.

W związku ze sprawą policjanci zatrzymali trzy osoby w wieku 29, 31 i 51 lat. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy gminy Modliborzyce. Wszyscy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi.

31-latek po przesłuchaniu został zwolniony. Z kolei kobieta i 51-latek zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie usłyszeli zarzut zabójstwa. W sobotę również Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec obojga trzymiesięczny areszt. Za przestępstwo zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony