Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 37- latek chciał włamać się do bankomatów

Data publikacji 30.04.2019

Praca operacyjna policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu doprowadziła do wytypowania i zatrzymania 37 - letniego sprawcy usiłowania włamań do bankomatów.

Policjanci udowodnili mieszkańcowi powiatu koszalińskiego 5 takich czynów i postawili mu zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo w miejscu zamieszkania policjanci ujawnili blisko 40 gramów marihuany.

W związku ze zgłaszanymi od listopada ubiegłego roku usiłowaniami włamań do bankomatów na terenie powiatu kołobrzeskiego sprawą zajęli się kryminalni ze Szczecina i Kołobrzegu.

Funkcjonariusze szczegółowo przeanalizowali wszystkie zgłoszenia podobnych przestępstw, do których doszło pod koniec ubiegłego roku na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Mundurowi zapoznając się z przyjętymi w tych sprawach zgłoszeniami odnajdywali wspólne cechy włamań i ustalili, że odpowiadać za nie może jeden i ten sam sprawca.

W ubiegłym tygodniu mężczyzna został zatrzymany. W wyniku przeszukania miejsca zamieszkania 37 latka policjanci ujawnili marihuanę o wadzę blisko 40 gram oraz narzędzia którymi posługiwał się przy próbach włamań do bankomatów.

Analiza sprawy pozwoliła policjantom na ustalenie, iż 37 - latek przestępczym procederem zajmował się od listopada ubiegłego roku do początku kwietnia 2019 r. Próbował włamywać się do bankomatów m.in. w Ustroniu Morskim, Kołobrzegu czy Dygowie.

Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy pozwalający na udowodnienie mężczyźnie 5 takich przestępstw i postawienie mu zarzutów zagrożonych karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Kołobrzeska prokuratura zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

asp. Tomasz Kwaśnik


 


 

Film 1

Opis filmu: zatrzymany za usiłowanie włamań do bankomatów

Pobierz plik 1 (format mp4 - rozmiar 8.88 MB)

Powrót na górę strony