Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzioną w Szwecji toyotę RAV4 i zatrzymali podejrzanego o paserstwo

Data publikacji 30.04.2019

Skradzioną 14 kwietnia bieżącego roku w Szwecji wartą ponad 90 tys. złotych toyotę RAV4 ujawnili kryminalni wołomińskiej Komendy. Pojazd był ukryty w stodole na terenie gminy Zabrodzie w powiecie wyszkowskim. Policjanci zatrzymali też osobę, która wynajęła budynek. 32-latek trafił do policyjnej jednostki, po czym został przesłuchany. Teraz Emil W. może usłyszeć zarzut paserstwa za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Kryminalni wołomińskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej ustalili, że w jednym z opuszczonych gospodarstw na terenie gminy Zabrodzie w powiecie wyszkowskim może znajdować się dziupla samochodowa. Policjanci postanowili to sprawdzić. Udali się pod wskazany adres, gdzie w stodole ujawnili toyotę RAV4 z tablicami szwedzkimi. W tym samym czasie do budynku wszedł mężczyzna, który podszedł do samochodu i usiłował otworzyć jego drzwi. Niemal natychmiast został zatrzymany. Policjanci ujawnili przy nim kluczyk do samochodu oraz szwedzką kopię dowodu rejestracyjnego toyoty RAV4.

Po sprawdzeniu dokładnych danych identyfikacyjnych pojazdu w tym numeru VIN okazało się, że nie odpowiada on danym zawartym w dowodzie rejestracyjnym, a wart ponad 90 tys. złotych pojazd figuruje jako skradziony 14 kwietnia na terenie Szwecji. Rozpytany na tę okoliczność 32-latek oświadczył, że wynajmuje pomieszczenia gospodarstwa, a pojazd przyprowadził mu nieznany mężczyzna i miał on dokonać polerowania jego lakieru.

Funkcjonariusze zatrzymali i przewieźli do jednostki Policji Emila W. Dokonali też przeszukania miejsca, w którym ten miał przebywać. Zebrany na tym etapie postępowania materiał dowodowy został przekazany do komendy Policji w Wyszkowie. Nie jest wykluczone, że w najbliższym czasie mężczyzna usłyszy zarzut paserstwa, który zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Odzyskany pojazd trafił na policyjny parking.

ea/ts

  • Skradziony samochód zaparkowany w stodole
    Zabezpieczona toyota
  • Stodoła, a w niej samochód, obok którego leży zatrzymany przez policjantów mężczyzna.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Budynek stodoły, w którym zaparkowano skradziony pojazd. Na ziemi leży zatrzymany przez policjantów mężczyzna.
    Czynności policyjne w miejscu odzyskania skradzionego pojazdu

Nagranie audio Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP

Pobierz plik Wypowiedź - Edyta Adamus, Wydział Komunikacji Społecznej KSP (format mp3 - rozmiar 3.54 MB)

Powrót na górę strony