Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w ostatniej chwili uratowali kobietę

Data publikacji 30.04.2019

Wrocławscy policjanci w ostatnim momencie uratowali kobietę, która chciała targnąć się na własne życie. Ze zgłoszenia wynikało, że nie ma z nią żadnego kontaktu i nie otwiera też drzwi mieszkania, w którym powinna przebywać. Mundurowi interweniowali natychmiast i weszli siłowo do mieszkania. 38-latka była nieprzytomna, dlatego od razu udzielili jej pomocy przedmedycznej, a chwilę później przekazali pod opiekę lekarzy. Jej życiu obecnie nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z komisariatu na wrocławskim Śródmieściu natychmiast pojechali do mieszkania, gdzie według zgłoszenia kobieta chciała targnąć się na własne życie. Z informacji wynikało, że nie ma z nią obecnie żadnego kontaktu i nie otwiera też drzwi. Mundurowi musieli podjąć niezwłoczne działania, bo w grę wchodziło życie ludzkie.

Po przybyciu na miejsce faktycznie nikt nie otwierał drzwi lokalu, więc funkcjonariusze postanowili zajrzeć przez okno. Wtedy zauważyli, że kobieta jest wewnątrz mieszkania, ale kompletnie nie reaguje na dynamiczne pukanie w szyby i drzwi. Decyzja mogła być tylko jedna – wejście siłowe do mieszkania.

Mundurowi wybili szybę i podbiegli do nieprzytomnej kobiety. Od razu udzielili jej pomocy przedmedycznej, a chwilę później przekazali pod opiekę lekarzy.

Obecnie życiu 38-latki nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. 

(KWP we Wrocławiu/ awk)

Powrót na górę strony