Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za uratowanie ludzkiego życia

Data publikacji 30.04.2019

Komendant Powiatowy Policji w Lubinie podinsp. dr Joanna Cichla podziękowała dwóm policjantom tej jednostki za wzorową postawę i zaangażowanie w służbę. Funkcjonariusze zostali wyróżnieni za uratowanie z płonącego budynku dwóch mężczyzn – ojca i syna. Obaj policjanci wykazali się szybkością, doświadczeniem oraz ogromnym profesjonalizmem. Ich błyskawiczna, bohaterska reakcja zasługuje na szczególne uznanie. Dzięki swojej postawie ocalili ludzkie życie.

Komendant Powiatowy Policji w Lubinie podinsp. dr Joanna Cichla podziękowała sierż. szt. Ireneuszowi Kaniowskiemu i sierż. szt. Tomaszowi Górce za pełną poświęcenia postawę i piękny przykład tego, jak wygląda służba na rzecz drugiego człowieka. Funkcjonariusze uratowali życie dwóm mężczyznom, którzy o własnych siłach nie byliby w stanie wyjść z płonącego budynku. Do podziękowań dołączył również Zastępca podkom. Artur Ciupka.

Policjanci niejednokrotnie udzielają pomocy, a także otrzymują informacje o tym, że czyjeś życie jest zagrożone. Dokładają wszelkich starań, aby to życie uratować. W takich sytuacjach liczy się szybkość, skuteczność oraz trafność podejmowanych decyzji. Tak właśnie zachowali się funkcjonariusze Ogniwa Interwencyjno - Patrolowego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Taka postawa zasługuje na szczególne wyróżnienie. Policjanci bez chwili wahania, narażając własne ratowali życie innych ludzi.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Pani Komendant przekazuje list gratulacyjny jednemu z wyróżnionych funkcjonariuszy
  • Zastępca Komendanta gratuluje policjantowi profesjonalnej postawy
Powrót na górę strony