Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamość: Inauguracja policyjnego spotu „Król na rowerze”

Data publikacji 30.04.2019

„Król na rowerze” to tytuł spotu informacyjno – edukacyjnego zrealizowanego przez zamojską policję wspólnie z kuratorium oświaty oraz Urzędem Miasta Zamość. Wczoraj odbyła się jego premierowa emisja połączona z oficjalnym rozstrzygnięciem konkursu na scenariusz spotu promującego rozwagę i bezpieczeństwo rowerzystów. W czasie spotkania laureaci otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Trzech mężczyzn na rowerach jedą chodnikiem.

Wczoraj w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Zamościu odbyło się oficjalne podsumowanie policyjnego konkursu na scenariusz spotu informacyjno – edukacyjnego promującego rozwagę i bezpieczeństwo rowerzystów, połączone z wręczeniem wyróżnień i nagród dla laureatów oraz premierową emisją spotu.
Konkurs zorganizowany przez zamojską komendę policji przy współudziale zamojskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Urzędu Miasta w Zamościu przeznaczony był dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu całego powiatu zamojskiego. Założeniem konkursu było zaangażowanie młodzieży w profilaktyczną działalność zamojskiej komendy ukierunkowaną na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczniowie odpowiedzieli na zaproszenie do uczestnictwa w projekcie.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.34 MB)

Na początku kwietnia spośród nadesłanych przez młodzież scenariuszy komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w kategorii najlepszy scenariusz oraz najlepsze hasło/tytuł spotu. Komisja jednogłośnie za najlepszy scenariusz uznała pracę nadesłaną przez Justyna Sysło uczennicę ZSzP nr 5 w Zamościu, za najlepsze hasło natomiast uznano tytuł wymyślony przez Natalię Ciężak uczennicę ZSzP nr 1 w Zamościu.
Następnie przyszedł czas na realizację spotu. Policjanci wspólnie z laureatkami konkursu oraz uczniami Medycznego Studium Zawodowego wzięli udział w produkcji filmiku. Kręceniem scen oraz montażem zajęła się jedna z zamojskich telewizji, która bardzo chętnie udzieliła fachowej pomocy.
Wczoraj zaproszeni na inauguracje spotu goście, grono pedagogiczne oraz młodzież z zamojskich placówek oświatowych po raz pierwszy obejrzeli spot „Król na rowerze”. Przed emisją, wysłuchali prelekcji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie powiatu zamojskiego zaprezentowanej przez nadkom. Tomasza Halinowskiego Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego zamojskiej komendy.

Na zakończenie laureaci konkursu oraz młodzież, która wcieliła się w rolę aktorów spotu od organizatorów konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Młodzież nagrody odebrała z rąk mł. insp. Andrzeja Mioduny I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu, Pani Moniki Żur Dyrektor zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Pana Jerzego Michalskiego Zastępcy Dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Zamościu.


Organizatorzy konkursu wstępnie zapowiedzieli kolejne realizacje podobnych projektów profilaktycznych, do których realizacji przystąpią po wakacjach, w nowym roku szkolnym.


D.K-B.

  • Inauguracja policyjnego spotu „Król na rowerze”
  • Inauguracja policyjnego spotu „Król na rowerze”
  • Inauguracja policyjnego spotu „Król na rowerze”
Powrót na górę strony