Wałbrzyscy policjanci aktywni sportowo. Złoty medal dla sztangisty

Data publikacji 07.05.2019

Wałbrzyscy policjanci ostatnie kilka dni spędzili na sportowo. Funkcjonariusze wystartowali w zawodach biegowych w Bardzie, Krakowie oraz Mieroszowie. Jeden z policjantów pojechał również do Ząbkowic Śląskich, by przywieźć stamtąd złoty medal w wyciskaniu sztangi leżąc.

Sierż. szt. Łukasz Wółkiewicz zdobył złoty medal podczas „XVI Otwartych Mistrzostw Ząbkowic Śląskich w Wyciskaniu Sztangi Leżąc”. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wygrał w kategorii 172,5 kg.

W „18 PZU Cracovia Maratonie” wystartowała natomiast sierż. Daria Janczak. Swój start w zawodach w Bardzie w biegu na 12 km odnotował asp. szt. Robert Adamski, wygrywając go w kategorii M45 z czasem 1:16:29. Wałbrzyski funkcjonariusz wziął udział także w mieroszowskim „Biegu Jeża” na 6 km, który rozegrany został 1 maja. W tym samym biegu pokazali się także - asp. Monika Macowska oraz sierż. szt. Bartosz Piłat.