Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili blisko 5 ton suszu tytoniowego

Data publikacji 10.05.2019

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu przejęli blisko 5 ton suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. Śledczy ustalili, że w wyniku swojej przestępczej działalności, z tytułu nieopłaconej akcyzy, sprawca naraził Skarb Państwa na straty sięgające 2 mln złotych.

Funkcjonariusze, 8 maja br., weszli na teren wytypowanej posesji. W pomieszczeniach budynku gospodarczego znaleźli łącznie 32 kartony suszu tytoniowego o łącznej wadze blisko 5 ton. O sprawie zostali powiadomieni funkcjonariusze Delegatury Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Lesznie, którzy włączyli się do działań policjantów.

W krótkim czasie policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który okazał się właścicielem kontrabandy. Jak ustalili śledczy jego przestępcza działalność mogła narazić Skarb Państwa na straty sięgające ponad 2 miliony złotych.

38-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego został osadzony w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie usłyszy zarzuty z Ustawy Karno-Skarbowej.

(KWP w Poznaniu / kp)

 

  • Policjant w żółtej kamizelce odblaskowej stoi na tle kartonów z tytoniem
  • Policjant w żółtej kamizelce odblaskowej stoi za kartonami z tytoniem
  • tytoń w kartonie
Powrót na górę strony