Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Recydywista ujęty przez byłego sochaczewskiego policjanta i jego kolegę

Data publikacji 13.05.2019

Były funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie wraz ze swoim kolegą uniemożliwili dalszą drogę pijanemu kierującemu. Mężczyzna miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie i cztery obowiązujące zakazy prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu były funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie i jego kolega jechali al. 600-lecia w stronę Chodakowa. W pewnym momencie zauważyli, że kierujący nissanem almerą, który jechał przed nimi, ma problem z utrzymaniem auta na swoim pasie ruchu, a także gwałtownie przyspiesza i hamuje. Podejrzewali, że mężczyzna może być pijany, więc postanowili uniemożliwić mu dalszą jazdę.

Siedzącego za kierownicą nissana udało się zatrzymać przy przejeździe kolejki wąskotorowej. Policjant, który był poza służbą i jego kolega podbiegli do auta. Okazało się, że mężczyzna był tak pijany, że nie mógł sam utrzymać się na nogach. Po chwili na miejsce przyjechali funkcjonariusze z sochaczewskiej drogówki. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 47-latek ma ponad 3,5 promila w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że ma cztery czynne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Pijany kierujący został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut dotyczący kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, pomimo obowiązujących zakazów sądowych. Czyn ten popełnił działając w warunkach recydywy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP zs. w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony