Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie pieszej na skrzyżowaniu w Wyszkowie

Data publikacji 15.05.2019

Policjanci apelują o zachowanie większej ostrożności na drogach. Jak poważne mogą być skutki braku chwili nieuwagi za kierownicą można zobaczyć na załączony materiale. Widać na nim jak kierujący uderza w kobietę przechodzącą na oznakowanym przejściu dla pieszych.

W poniedziałek policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu wypadku, w którym poszkodowana została piesza. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący volkswagenem nie udzielił pierwszeństwa i uderzył w znajdującą się na pasach 76-letnią kobietę. Poszkodowana z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierowca volkswagena był trzeźwy. Policjanci przyjęli od niego wstępne wyjaśnienia, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady i nagranie z monitoringu miejskiego, które zarejestrowało całe zdarzenie. To pomoże w wyjaśnieniu dokładnych okoliczności tego wypadku.

Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem niechronionych uczestników ruchu kończą się często bardzo tragicznie. Pamiętajmy, że kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zmniejszyć prędkość, zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Do pieszych apelujemy, aby zawsze przed wejściem na jezdnię zatrzymać się i rozejrzeć. To naprawdę zajmuje zaledwie kilka sekund, a ma bardzo duży wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Autor: sierż. szt. Marta Gierlicka

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.86 MB)

Powrót na górę strony