Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na wolnym zatrzymali pijanego kierowcę

Data publikacji 15.05.2019

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał 24-letni kierowca skody, którego zatrzymali dwaj policjanci będący na wolnym. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziła niebezpieczna jazda kierującego skodą. Mężczyzna przewoził dwoje pasażerów, oni także byli nietrzeźwi.

W sobotę około godz. 21, w rejonie skrzyżowania ulic Rejtana i Powstańców Warszawy, dwaj policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, będąc na wolnym, zwrócili uwagę na brawurową jazdę kierowcy skody, który gwałtownie hamował, ruszał z piskiem opon i niebezpiecznie wyprzedzał. Funkcjonariusze podejrzewali, że kierujący może być nietrzeźwy. Postanowili za nim pojechać.

Gdy skoda zatrzymała się na czerwonych światłach na skrzyżowaniu Armii Krajowej z ul. Niepodległości, policjanci podbiegli do pojazdu. Kierujący słysząc, że zatrzymuje go policja, próbował odjechać, jednak funkcjonariusze otworzyli drzwi i zabrali mu kluczyki. Na miejsce wezwano policyjny patrol. W samochodzie czuć było alkohol, a kierowca zachowywał się agresywnie. Oprócz niego w skodzie znajdowało się jeszcze dwoje pasażerów.

Kierowcą skody okazał się 24-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Alkomat wskazał w jego organizmie blisko 2 promile. Pasażerowie także byli nietrzeźwi. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 24-latek odpowie przed sądem.

Powrót na górę strony