Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy czujny także po służbie

Data publikacji 15.05.2019

Dzięki czujności wieluńskiego dzielnicowego będącego po służbie, doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 40 i 49 lat, podejrzanych o posiadanie narkotyków. Ponadto okazało się ,że 40-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia- Fabrycznej do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo.

14 maja 2019 roku wieluński dzielnicowy, który był po służbie, w trakcie pobytu na jednej z wieluńskich stacji benzynowych zwrócił uwagę na dziwnie zachowującego się mężczyznę. Widząc nerwowe zachowanie mężczyzny, policjant nabrał podejrzeń, że może on być pod działaniem środków odurzających. Po krótkiej obserwacji dzielnicowy zadzwonił do dyżurnego wieluńskiej komendy informując o swoich podejrzeniach. Na miejsce natychmiast skierowano patrol umundurowanych funkcjonariuszy, którzy na parkingu w  citroenie, wskazanym przez dzielnicowego zastali dwóch mężczyzn. Jak się okazało, przy 40- letnim mieszkańcu powiatu pajęczańskiego mundurowi znaleźli dilerkę ze środkiem odurzającym. Mężczyzna schował ją w portfelu. Ponadto w trakcie przeszukania samochodu funkcjonariusze znaleźli kolejną torebkę z białym proszkiem, która jak ustalili policjanci, należała do drugiego z mężczyzn, 49- letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez wieluńskich mundurowych i usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Ponadto po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się że 40-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej do odbycia kary pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 40- letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego po przesłuchaniu trafi do zakładu karnego celem odbycia zaległej kary.

(KWP w Łodzi / mw)

  • kolorowe zdjęcie przedstawiające umundurowanego policjanta prowadzącego do celi  PDOZ zatrzymanego do sprawy posiadania środków odurzających
  • kolorowe zdjęcie przedstawiające umundurowanego policjanta prowadzącego do celi  PDOZ zatrzymanego do sprawy posiadania środków odurzających
Powrót na górę strony