Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

32 – latek zaatakował policjanta nożem

Data publikacji 18.05.2019

Dzisiaj przed południem podczas interwencji przed jednym z buskich sklepów, 32 – letni mężczyzna zaatakował policjanta nożem. W wyniku zadanych ciosów, policjantowi udzielona została pomoc medyczna. Po zaopatrzeniu ran funkcjonariusz opuścił szpital, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Drugi z interweniujących policjantów, który legitymował, a następnie obezwładniał 37 – letniego mieszkańca Kielc doznał urazu dłoni w wyniku podejmowanych czynności. Poszkodowanych policjantów, wkrótce po zajściu odwiedził Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach podinsp. Andrzej Patrzałek przekazując od Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka słowa wsparcia i otuchy.

Dzisiaj przed południem do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wpłynęło zgłoszenie, że w jednym ze sklepów w centrum miasta jakiś mężczyzna chodzi z nożem, miał też wygrażać jednemu z klientów. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Po chwili funkcjonariusze przed sklepem zastali stojącego mężczyznę, który wyglądem pasował do opisu „mężczyzny z nożem”. Policjanci rozpoczęli legitymowanie 37 – letniego mieszkańca Kielc. W tym czasie ze sklepu wyszedł inny mężczyzna, wykrzykujący w stronę mundurowych. Był agresywny i odpychał policjantów, chcąc uniemożliwić prowadzenie im czynności. Podczas obezwładniania, jak się później okazało 32 – letniego mieszkańca Buska – Zdroju, wyciągnął nóż i zadał nim dwa ciosy w plecy policjanta. W obezwładnieniu agresywnego napastnika pomogli świadkowie. Na miejsce przyjechały wezwane dodatkowe patrole. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że starszy z nich miał w organizmie około 1,6 promila alkoholu, natomiast młodszy był trzeźwy. Pobrane zostały również próbki krwi do badania w kierunku sprawdzenia, czy któryś z napastników znajdował się pod wpływem środków odurzających.

W wyniku zadanych ciosów nożem, policjant doznał dwóch ran kłutych. Po ich zaopatrzeniu funkcjonariusz opuścił szpital, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Drugi z interweniujących policjantów w wyniku podejmowanych czynności doznał urazu dłoni. Poszkodowanych policjantów, wkrótce po zajściu odwiedził Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach podinsp. Andrzej Patrzałek. Komendant w trakcie spotkania z buskimi mundurowymi powiedział, że jest dumny z ich postawy i determinacji w dążeniu do zatrzymania napastników. Przekazał także słowa otuchy oraz życzenia szybkiego powrotu do zdrowia od Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka.

W związku z dzisiejszym wydarzeniem prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Busku – Zdroju mające na celu wyjaśnić dokładny przebieg zdarzenia i udział w nim każdego z zatrzymanych mężczyzn. 32 – latkowi podejrzewanemu o czynną napaść na funkcjonariusza Policji na służbie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Powrót na górę strony