Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie ugasił pożar

W południe jednym z mieszkań przy ul. M.Konopnickiej w Łęczycy pojawił się ogień. Z pomocą przerażonej kobiecie ruszył policjant z łódzkiego oddziału prewencji, pełniący obecnie służbę w łęczyckiej drogówce. Funkcjonariusz będąc w czasie wolnym od służby ugasił pożar, zapobiegając rozprzestrzenieniu się ognia.

20 maja br. tuż po godz. 12.00 do dyżurnego PSP w Łęczycy wpłynęła informacja o pożarze mieszkania w jednym z bloków przy ul. M. Konopnickiej. Zanim jednak na miejsce dotarli strażacy z pomocą ruszył post. Łukasz Radzewicz. Policjant będący w czasie wolnym od służby, pomógł przerażonej sąsiadce.

Funkcjonariusz bez chwili namysłu wbiegł do mieszkania, z którego wydobywały się już kłęby dymu. Widząc ogień ugasił płomienie, odłączył instalację elektryczną oraz zabezpieczył butle z gazem. Dzięki jego szybkiej i zdecydowanej interwencji nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia. Miejsce pożaru przekazał przybyłym na miejsce strażakom.

Post. Łukasz Radzewicz policjantem jest od 2017 roku. Po ukończeniu kursu podstawowego służbę rozpoczął w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi, skąd został oddelegowany do łęczyckiej policji, gdzie zasilił wydział ruchu drogowego.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony