Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezdusznie wykorzystali ufność seniora

Data publikacji 22.05.2019

Wrocławscy wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji interweniowali na terenie dzielnicy Krzyki, w związku z otrzymaniem informacji o kradzieży przedmiotów z mieszkania starszego mężczyzny. Łupem sprawców padł m.in. telewizor, płyta gazowa, rzeczy osobiste oraz ubrania. Dzięki ustaleniom na miejscu, wytypowano i zatrzymano sprawców. Troje podejrzanych, za swoje czyny, odpowie teraz przed sądem. Grozić im może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu na terenie wrocławskich Krzyków, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie od córki jednego z seniorów, która po dłuższej nieobecności, odwiedziła swojego ojca. Kobieta poinformowała, że nieznane osoby wykorzystując trudną sytuację zdrowotną jej taty, ukradły z mieszkania m.in. telewizor, płytę gazową, rzeczy osobiste oraz ubrania. Funkcjonariusze pojechali się na miejsce, aby ustalić przebieg tego zdarzenia.

Zgłaszająca poinformowała, że przy zsypie w bloku znalazła również torby jej ojca, w których były inne rzeczy wyniesione z mieszkania. Po rozmowach z sąsiadami mundurowi uzyskali informację, że podejrzane osoby tego dnia wchodziły do okradzionego mieszkania, wynosząc torby wypełnione różnego rodzaju rzeczami.

Funkcjonariusze szybko ustalili rysopis prawdopodobnych sprawców i już po kilku minutach namierzyli dwóch mężczyzn i kobietę, którzy chodzili po osiedlu. Wszyscy ubrani byli w skradzioną odzież. Osoby te, miały przy sobie torby z dużą częścią pozostałych „fantów”. Przestępcy byli na tyle szczerzy, że przyznali, iż mieli chęć wynieść pozostałe wartościowe przedmioty z okradzionego mieszkania.

32-latek, 47-latka oraz 57-latek zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu na Krzykach. Zabezpieczono również część skradzionego przez nich mienia. Za swój czyn odpowiedzą przez sądem, który może wymierzyć im karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci cały czas prowadzą czynności mające na celu odzyskanie pozostałych skradzionych rzeczy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony