Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca był nietrzeźwy i poszukiwany. Zatrzymał go policjant jadący na służbę

Czujnością wykazał się sierż. Mariusz Petecki z Komisariatu Policji w Gubinie, który jadąc na służbę, zatrzymał 52-letniego nietrzeźwego kierowcę. Jak się później okazało mężczyzna ten był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Kierowca zwrócił na siebie uwagę, bo zatrzymywał się bez powodu, a później jechał całą szerokością jezdni.

Około godziny 7 rano, na ulicy Kresowej w Gubinie policjant z Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego zauważył fioletowego volkswagena polo, którego kierowca bez wyraźnego powodu zatrzymał się na skrzyżowaniu. Kierowca tego samochodu stał przez pewien czas na tym skrzyżowaniu, a po chwili ruszył w kierunku ulicy Żwirki i Wigury. Zachowanie kierowcy zainteresowało policjanta. Postanowił pojechać za nim.

Kierowca volkswagena jechał powoli, ale za to całą szerokością jezdni, co pozwoliło przypuszczać, że jest nietrzeźwy. W pewnym momencie ponownie się zatrzymał. Tę chwilę wykorzystał policjant, który szybko podszedł do osobowego volkswagena. Po otwarciu drzwi pojazdu od razu zauważył, że kierowca jest nietrzeźwy. Wyraźnie czuć było od niego alkohol, mówił nieskładnie. Policjant zabrał mu kluczyki od samochodu i wezwał na miejsce kolegów pełniących służbę. Jak się okazało, 52-letni mężczyzna miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Sierżant Mariusz Petecki od pięciu lat pracuje w Policji. Obecnie w Zespole Dochodzeniowo-Śledczym Komisariatu Policji w Gubinie. Jak mówi, to właśnie dociekliwość, która jest potrzebna w rozwiązywaniu spraw kryminalnych, przyczyniła się do tego że zainteresował się nietypowym zachowaniem kierowcy i pojechał za nim.

 

komisarz Norbert Marczenia

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • policjant przy biurku
  • policjant, który zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
Powrót na górę strony