Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy wnuczek w rękach policjantów

Data publikacji 22.05.2019

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 16-latka, który metodą na tzw. ”wnuczka” oszukał mieszkankę powiatu jeleniogórskiego i wyłudził od niej kilka tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili, że nieletni próbował oszukać również inne osoby na terenie Jeleniej Góry jak i innych miast w Polsce i wyłudzić od nich gotówkę. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze wspólnie z funkcjonariuszami z Kowar ustalili, a następnie zatrzymali 16-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego podejrzanego o oszustwa.

Jak ustalono, podejrzany w lutym br. oszukał mieszkankę powiatu jeleniogórskiego, od której wyłudził kilka tysięcy złotych metodą, na tzw. wnuczka. Nastolatek w podobny sposób oszukał lub próbował oszukać jeszcze inne osoby w Jeleniej Górze oraz w innych miastach na terenie kraju. Sprawca dzwonił do pokrzywdzonych podając się za osobę najbliższą i nakłaniał do przekazania pieniędzy w celu załatwienia formalności związanych z wypadkiem drogowym.

Policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz o dalszym losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.

Pamiętajmy ! Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, tego z kim mieszkamy. Nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznanym, nawet jeżeli podają się za znajomych naszych najbliższych. Po telefonie od osoby podającej się za naszego krewnego, najlepiej jest zadzwonić na znany nam osobiście numer telefonu tej osoby, bądź innych członków naszej rodziny i opowiedzieć o całej sytuacji. O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod nr 997 lub 112.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony