Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzała pożyczki posługując się danymi wuja

Data publikacji 23.05.2019

Policjanci z Golubia-Dobrzynia przedstawili 111 zarzutów 24-latce podejrzanej o szereg oszustw i wyłudzeń pożyczek internetowych. Sprawczyni, posługując się danymi osobowymi swojego wuja, oszukała trzynaście firm pożyczkowych na kilkanaście tysięcy złotych. Teraz nie uniknie kary, a grozi jej do 8 lat więzienia.

Do golubsko-dobrzyńskich policjantów zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że chcąc wziąć kredyt otrzymał negatywną odpowiedź z informacją, że ma już zaciągnięte pożyczki, których nie spłaca. Tymczasem on nigdy takowych nie brał. Sprawa miała swój początek w grudniu ubiegłego roku.

Kryminalni zajmujący się tą sprawą ustalili, że podejrzewaną o wyłudzenie pożyczek jest 24-letnia mieszkanka gminy Golub-Dobrzyń. Okazało się, że kobieta ma na swoim koncie szereg innych oszustw. Funkcjonariusze udowodnili jej, że od maja do grudnia ubiegłego roku dokonała łącznie aż 111 tego typu przestępstw. W miniony wtorek, 21 maja br. funkcjonariusze przedstawili podejrzewanej zarzuty.

Jak wynika z ustaleń policjantów, podejrzana wykorzystując dane osobowe swojego wuja, doprowadziła do zawarcia 8 umów pożyczek, a 103 razy usiłowała doprowadzić do ich sfinalizowania. Kobieta posługując się cudzymi danymi, chcąc osiągnąć korzyść materialną, oszukała łącznie 13 firm sektora finansowego. 

Mechanizm zaciągania kredytu był zawsze taki sam. Sprawczyni, będąc w posiadaniu danych osobowych wuja, drogą elektroniczną zawierała umowy o pożyczki, których później nie spłacała, powodując zadłużenie finansowe. Uzyskane w ten sposób środki przelewała następnie pomiędzy rachunkami bankowymi, a docelowo przeznaczała je na swoje bieżące wydatki. Swoim procederem spowodowała straty w wysokości 17 tys. zł.

Teraz, za oszustwa, o które jest podejrzana, może jej grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony