Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dla każdego jest miejsce na drodze

To druga odsłona akcji informacyjno-edukacyjnej pn. Dla każdego jest miejsce na drodze, w tym roku, przygotowanej przez Policję, Sieć Badawczą Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji PIMOT oraz Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom – SPiNKa.

Dziś na terenie Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowego Instytutu Motoryzacji PIMOT przy ulicy Jagiellońskiej 55 w Warszawie odbył się briefing z udziałem przedstawicieli Policji, Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowego Instytutu Motoryzacji PIMOT, Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom – SPiNKa oraz mediów.

Podczas spotkania podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zaprezentował ideę akcji informacyjno-edukacyjnej Dla każdego jest miejsce na drodze, a następnie opowiedział o jej celach:

  • kształtowanie właściwych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego,
  • promowanie bezpiecznego korzystania z drogi przez poszczególnych uczestników ruchu drogowego z uwzględnieniem części drogi przeznaczonej dla danej grupy, tj. drogi dla rowerów, chodnika, pobocza, właściwej strony jezdni, pasa ruchu,
  • respektowanie praw osób z niepełnosprawnością na drodze,
  • wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Podkreślił, że w tegorocznej edycji – policjanci będą przypominać użytkownikom drogi, że osoby z niepełnosprawnością są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, jak również zwrócił uwagę na respektowanie praw osób z niepełnosprawnością.

Przedstawiciele Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowego Instytutu Motoryzacji PIMOT oraz Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom – SPiNKa zaprezentowali pojazdy przystosowane do nauki jazdy osób z niepełnosprawnością ruchową oraz osób niesłyszących. Jak powiedział pan Dyrektor dr hab. inż. Witold Luty prof. PIMOT „Niepełnosprawny kierowca lub pasażer może dojechać i być wszędzie tam, gdzie dociera człowiek w pełni sprawny.

Dzisiejsza technika w sposób znakomity radzi sobie z wieloma dysfunkcjami, tworząc doskonałe substytuty fizycznych niedoskonałości „

Pamiętajmy - dla każdego jest miejsce na drodze! Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z wzajemną życzliwością, szacunkiem i wyrozumiałością z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(Biuro Ruchu Drogowego KGP)

 

Powrót na górę strony