Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni „łowcy głów” zatrzymali poszukiwanego listem gończym w związku z uprowadzeniem innej osoby

Data publikacji 24.05.2019

Policjanci z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej na co dzień zajmujący się poszukiwaniami najgroźniejszych przestępców zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Ma on związek z uprowadzeniem i przetrzymywaniem jako zakładnika kobiety, w celu wymuszenia na innej osobie zwrotu pieniędzy.

Na terenie jednego z wrocławskich osiedli funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali na podstawie listu gończego mężczyznę, który poszukiwany był w związku z uprowadzeniem i przetrzymywaniem jako zakładnika kobiety, w celu wymuszenia na innej osobie zwrotu pieniędzy. Do zdarzenia doszło w 2015 roku na terenie Wrocławia. Poszukiwany wraz z innym sprawcą realizując uprzednio ustalony plan, porwał pokrzywdzoną, a następnie przetrzymywał wbrew jej woli jako zakładniczkę przez 2 dni w jednym z wrocławskich mieszkań w celu uzyskania okupu.

Wobec mężczyzny został wydany list gończy. Sprawą zajęli się wrocławscy „łowcy głów”. Podjęte przez nich działania doprowadziły do ustalenia jego miejsca ukrywania się na terenie Wrocławia i w konsekwencji - zatrzymania.

Mężczyzna został skazany przez sąd za popełnione przestępstwa łącznie na prawie 4 lata pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

 

Opis filmu: policjanci kryminalni prowadzą zatrzymanego mężczyznę, który ma założone na ręce kajdanki

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.01 MB)

Powrót na górę strony