Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabił psa metalową rurką. Usłyszał zarzuty

Data publikacji 27.05.2019

Policjanci zatrzymali 63-latka, który zabił swojego psa metalową rurką. Mężczyzna tłumaczył, że pies był stary, schorowany i chciał mu ulżyć w cierpieniach. Za tego typu przestępstwo mieszkańcowi gminy Przytoczna grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek 23 maja 2019 roku wieczorem na terenie gminy Przytoczna. Dyżurny międzyrzeckiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie, że jeden z mieszkańców niewielkiej wsi, najprawdopodobniej zabił swojego psa i zakopał go na swojej posesji.

Policjanci skierowani na miejsce potwierdzili tą informację. Gospodarz wskazał miejsce, w którym zakopał czworonoga. Mężczyzna tłumaczył, ze pies był stary, schorowany i chciał ulżyć jego cierpieniom, dlatego zabił go za pomocą metalowej rurki, a później zakopał na terenie posesji. O sprawie powiadomiony został Powiatowy Inspektor Weterynarii w Międzyrzeczu, który zabezpieczył zwłoki psa do sekcji.

63-latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzut zabicia psa, za co zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

 

Powrót na górę strony