Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Policjanci ćwiczyli na poligonie w Sitańcu

Data publikacji 28.05.2019

Trzydniowe ćwiczenia Grup i Zespołu ATK województwa lubelskiego z zakresu oględzin miejsc eksplozji samodziałowych urządzeń wybuchowych budowanych na podstawie mieszanin pirotechnicznych i innych materiałów wybuchowych. Na terenie poligonu w Sitańcu zainicjowano wybuchy, a następnie funkcjonariusze dokonywali oględzin miejsca zdarzenia. Po ćwiczeniach policjanci podsumowali działania, omawiając poszczególne ich elementy.

trzech funkcjonariuszy kontroluje wybuch na poligonie

W ubiegłym tygodniu na terenie poligonu w podzamojskiej miejscowości Sitaniec odbyły się ćwiczenia Grup i Zespołu ATK województwa lubelskiego, którzy w swoich komendach zajmują się działaniami w przypadku wystąpienia aktu terrorystycznego. Organizatorem szkolenia był lubelski Zarząd Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Zajęcia były prowadzone przez instruktorów z Zespołu Minersko-Pirotechnicznego SPKP w Lublinie oraz funkcjonariuszy z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru CBŚP oraz policjantów Zarządu w Lublinie CBŚP i Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie.

wybuch samochodu na poligonie

Temat działań obejmował zakres oględzin miejsc eksplozji samodziałowych urządzeń wybuchowych budowanych na podstawie mieszanin pirotechnicznych i innych materiałów wybuchowych. Założenie ćwiczeniowe przewidywało wybuch pojazdu, a rolą policjantów było wykonanie szczegółowych czynności na miejscu zdarzenia, dzięki którym zostanie ustalony materiał użyty do produkcji ładunku, miejsce skąd wybuch został zainicjowany oraz zebranie materiału dowodowego umożliwiającego identyfikację sprawcy bądź sprawców.

Podczas ostatniego dnia ćwiczeń odbyło się podsumowanie działań oraz omówienie poszczególnych elementów wykonywanych przez policjantów czynności. Był to również czas na rozmowę, wymianę doświadczeń oraz spostrzeżeń.

K.K.

  • policjanci podczas oględzin miejsca wybuchu na poligonie
  • policjanci podczas oględzin miejsca wybuchu na poligonie
  • policjanci podczas oględzin miejsca wybuchu na poligonie
  • policjanci podczas oględzin miejsca wybuchu na poligonie
  • policjant podczas oględzin miejsca zdarzenia
  • policjanci podczas oględzin miejsca wybuchu na poligonie
Powrót na górę strony