Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

SZKOLENIE POLICYJNYCH WODNIAKÓW

Data publikacji 29.05.2019

W Ośrodku Szkoleniowym Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odbyło się szkolenie policjantów, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo nad wodą. W zajęciach wzięli udział również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariusze Straży Leśnej i ratownicy WOPR. Wszystko po to, aby skutecznie pełnić służbę oraz nieść pomoc osobom korzystającym z akwenów.

Wczoraj, na terenie ośrodka  szkoleniowego WOPR w Rajgrodzie, odbyło się szkolenie policjantów z powiatu augustowskiego i grajewskiego, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo nad wodą. W zajęciach zorganizowanych przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przy wsparciu Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” w Łomży, grupa 50 policjantów, strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, funkcjonariuszy Straży Leśnej i ratowników WOPR podnosiło swoje umiejętności. Funkcjonariusze, pod czujnym okiem podkomisarza Grzegorza Skubicha z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz ratowników ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” w Łomży, szkoli się z zakresu ratownictwa wodnego, nurkowania i pierwszej pomocy przedmedycznej. W ramach szkolenia odbyły się również zajęcia teoretyczne, na których omawiano najczęściej popełniane wykroczenia na obszarach wodnych.

Policyjne szkolenia będą kontynuowane w przyszłości. Wszystko po to, aby skutecznie pełnić służbę oraz nieść pomoc osobom korzystającym z akwenów.

  • Policjant reanimuje manekina (dziecko), wokół przyglądają się inni uczestnicy szkolenia.
  • Odprawa uczestników szkolenia przed rozpoczęciem szkolenia. Dwa szeregi uczestników.
  • Policjant stoi na pomoście, czyta mapę, a wokół niego stoją inni uczestnicy szkolenia.
  • Policjant stoi na pomoście, czyta mapę, a wokół niego stoją inni uczestnicy szkolenia.
  • Na pierwszym planie strażak. W oddali płynie policyjna łódź patrolowa.
  • Policjant trzyma koło ratunkowe. Znajduje się na łodzi ratunkowej razem z ratownikami.
Powrót na górę strony