Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi odnaleźli zaginioną 15-latkę

Data publikacji 29.05.2019

Już po niespełna 4 godzinach dzielnicowy wspólnie z kierownikiem odnaleźli zaginioną 15-latkę. Policjanci zauważyli dziewczynę w lesie na ambonie myśliwskiej. Całą i zdrową przekazali pod opiekę zespołu medycznego. W działania zaangażowali się ratownicy, strażacy, pracownicy szkoły i liczni mieszkańcy. Za pomoc wszystkim serdecznie dziękujemy.

Informację o zaginięciu 15-latki policjanci z Grodkowa otrzymali we wtorek około godziny 13:00. Wówczas zaniepokojeni nauczyciele z jednej ze szkół w gminie Grodków wspólnie z rodzicami poinformowali oficera dyżurnego, że nastolatka wyszła z zajęć i od nikogo nie odbiera telefonu.

W działania natychmiast zostali zaangażowani policjanci będący w służbie. Ogłoszono alarm dla całej jednostki. Nastolatki poszukiwali też ratownicy z Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego OSP Skarbimierz, ochotnicy ze straży pożarnej, a także pracownicy szkoły i mieszkańcy miejscowości. Zaangażowani w działania sprawdzali okolice szkoły, pobliski park, pola i tereny leśne.

Już po niespełna 4 godzinach mł. asp. Arkadiusz Sokół, który na co dzień jest dzielnicowym, wspólnie z kierownikiem rewiru asp. szt. Maciejem Hadzickim odnaleźli nastolatkę. Policjanci zauważyli dziewczynę w lesie, na ambonie myśliwskiej. Całą i zdrową przekazali pod opiekę zespołu medycznego.

Dziękujemy wszystkim ochotnikom, którzy zaangażowali się w działania i mimo ulewnego deszczu wspólnie ze służbami ratunkowymi włączyli się w poszukiwania.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony