Nowotarski policjant zdobył brązowy medal na Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych

Data publikacji 29.05.2019

W dniach 24-26 maja br. we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Nowotarską komendę reprezentował kom. Stanisław Gąsienica-Samek, który w klasyfikacji indywidualnej zdobył brązowy medal. Mundurowy startował w kat. wagowej 90 kg., do pokonania miał 25 zawodników. Stanisław podniósł ciężar 185 kg, w drugim podejściu 190 kg, a w trzecim siłował się ze 195 kg na sztandze. Dodatkowo wygrał klasyfikację dla najlepszego zawodnika zrzeszonego w International Police Assocation (IPA).

Kom. Stanisław Gąsienica-Samek wspólnie z sierż. sztab Dawidem Raptą z zakopiańskiej komendy oraz sierż. sztab. Pawłem Kubackim, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wchodzili w skład kilkunastoosobowej drużyny polskiej Policji. W zawodach drużynowych udział wzięło około 190 zawodników. Reprezentacja Policji zajęła I miejsce i została najsilniejszą drużyną, pokonując m.in. reprezentantów Wojska Polskiego, SOP-u oraz stacjonujących w Polsce żołnierzy US Army.

To nie pierwszy medal naszego strongmana. Stanisław min. w październiku ubiegłego roku wygrał zawody w wyciskaniu sztangi leżąc dla policjantów garnizonu małopolskiego o „Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!