Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna nielegalna uprawa konopi zlikwidowana. Sochaczewscy kryminalni zabezpieczyli prawie 2600 krzewów

Data publikacji 30.05.2019

Sochaczewscy kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskiej. Zabezpieczono prawie 2600 krzewów. Trwa ustalanie sprawcy przestępstwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z referatu operacyjno – rozpoznawczego dwa dni temu weszli na teren jednego z gospodarstw w gminie Nowa Sucha. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że znajduje się tam nielegalna uprawa konopi indyjskich. Na łące należącej do częściowo nieogrodzonego gospodarstwa natrafili na dwa wydzielone siatką place ze starymi, uschniętymi łodygami krzewów, które zostały pozbawione kwiatostanu. Przeszukiwanie dużego terenu dało jednak efekty. Mundurowi znaleźli konopie niedaleko zabudowań. Rośliny były w różnych fazach wzrostu. Łącznie zabezpieczono prawie 2600 krzewów.

Policjanci ustalają, kto zasadził rośliny na terenie gospodarstwa. Przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mówią, że osoba która uprawia konopie (z wyjątkiem włóknistych) podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku uprawy zlikwidowanej na terenie gminy Nowa Sucha, można śmiało mówić o znacznej ilości ziela konopi. Wtedy kara wzrasta do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP zs. w Radomiu/wsz)

Powrót na górę strony