Sierż. szt. Anna Ficner obroniła po raz kolejny tytuł Mistrzyni Polski

W wieżowcu Sky Tower we Wrocławiu, 26 maja br., zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w biegu po schodach. Po raz kolejny, czwarty rok z rzędu najlepszą biegaczką w Polsce w tej konkurencji okazała się sierż. szt. Anna Ficner z reprezentacji polskiej Policji w lekkiej atletyce na co dzień pełniąca służbę w Wydziale Konwojowym KWP we Wrocławiu.

Konkurencja polegała na tym, aby jak najszybciej wbiec na 49 piętro budynku ! (bez pomocy windy). Nasza koleżanka dokonała tego w czasie 6:15 s (co stanowi najlepszy wynik w historii tego biegu ustanowiony przez kobietę, zdobywając tym samym czwarty rok z rzędu tytuł Mistrzyni Polski, wyprzedzając pozostałe zawodniczki z krajowej czołówki. Ogółem w zawodach wystartowało ok. 1000 osób z całego kraju.

Należy wspomnieć, że Anna Ficner jest złotą medalistką Mistrzostw Europy oraz złotą medalistką Światowych Igrzysk Służb Mundurowych z Los Angeles z 2017 r., gdzie w biegu na 64 piętro okazała się bezkonkurencyjna. Przypomnijmy, że To kolejny medal otwartych Mistrzostw Polski naszej koleżanki na przestrzeni ostatniego tygodnia. W ubiegłą sobotę wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski w biegu górskim na krótkim dystansie czy wywalczyła kwalifikację do kadry narodowej i lipcu będzie reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy w Zermatt w Szwajcarii.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszej koleżanki.