Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź czujny w internecie – kobieta oszukana przez cyberprzestępców, straciła 20 tys. złotych.

Data publikacji 03.06.2019

Młoda kobieta, podczas wykonywania transakcji płatniczych padła ofiarą oszustwa internetowego. Wszystko zaczęło się od SMS-a z informacją o małej zaległości i linkiem na stronę banku. Kobieta wpłacając 1,82 zł straciła dużo więcej, bo aż 20 tys. zł. Apelujemy o szczególną ostrożność i ograniczone zaufanie w internecie.

Coraz więcej sposobów wymyślają oszuści internetowi, aby wejść w nielegalne posiadanie naszych danych, które później będą chcieli wykorzystać do kradzieży środków z naszych kont bankowych. Ten nowy sposób polega na wysłaniu niewinnie wyglądającej wiadomości SMS, gdzie nadawca podszywa się pod różnego rodzaju znane portale ogłoszeniowe bądź firmy kurierskie z prośbą o dopłacenie niewielkiej kwoty za przesyłkę. Do wiadomości dołączony jest link do dokonania stosownej płatności. W rzeczywistości przekierowuje na fałszywą strony pośrednika płatności, a następnie – na fałszywą stronę banku. W taki sposób nieświadomie nasze dane do bankowości elektronicznej są przechwytywane przez oszustów, którzy bez żadnych skrupułów pozbawiają nas naszych wszystkich oszczędności. Tak było w przypadku 18- letniej kobiety, która otrzymała wiadomości o zaległości za przesyłkę w kwocie 1,82 zł. Wpłacając tę niewielką kwotę straciła 20 tys. złotych.

Apelujemy, aby w każdym przypadku, gdy chodzi transakcje internetowe, nawet związane z niewielkimi kwotami pieniędzy stosować zasadę szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania.

 

Źródło: podkom. Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

 

Powrót na górę strony
Polska Policja