Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Dolnego Śląska w trosce o bezpieczeństwo motocyklistów - spot

Data publikacji 04.06.2019

Kolejne działania dolnośląskich policjantów skierowane do osób jeżdżących na skuterach i motocyklach są związane z coraz częściej pojawiającymi się na naszych drogach tego typu pojazdami. Funkcjonariusze, chcąc zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego, zaprosili do kampanii żużlowca Jakuba Jamróga z WTS Sparty Wrocław. Tak powstał spot promujący bezpieczną jazdę.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu kontynuują działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu na drogach Dolnego Śląska. Tym razem policjanci zaprosili do swojej kampanii jednego z zawodników WTS Sparty Wrocław — Jakuba Jamróga. Sportowiec wspólnie z funkcjonariuszami propaguje bezpieczną jazdę, zgodną z przepisami.

Jazda motocyklem sprawia bardzo dużo przyjemności i jest też sposobem na spędzanie wolnego czasu. Szczególnie teraz, kiedy warunki atmosferyczne zachęcają do jazdy na jednośladach, policjanci przypominają o:

  • odpowiednim stroju, który w razie ewentualnego upadku z motocykla ochroni nasze ciało przed urazami (kask, kurtka, spodnie, pas nerkowy, buty, rękawice),
  • przeglądzie swojej maszyny (sprawdzeniu hamulców i płynów eksploatacyjnych, ciśnienia w oponach, zapasowych żarówkach, dętkach, lince holowniczej i podstawowych narzędziach do ewentualnej naprawy),
  • właściwym mocowaniu przewożonych bagaży (kufry, sakwy, torby).

Patrzmy też w lusterka, obserwujmy drogę przed i za naszymi pojazdami. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego, a wszystkie manewry sygnalizujmy odpowiednio wcześniej, po upewnieniu się, że nie spowodują one zagrożenia. Jeźdźmy z głową i zgodnie z przepisami. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z dolnośląskiej komendy, w ramach prowadzonych kampanii na rzecz bezpieczeństwa zrealizowali wcześniej dwa projekty adresowane do różnych grup uczestników ruchu:

„Łapki na kierownicę” z kierowcą rajdowym Grzegorzem Grzybem (kierowcy samochodów),

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” z udziałem prof. dra hab. Jana Miodka (piesi).

Zachęcamy do oglądnięcia spotu. Szerokiej i bezpiecznej drogi!

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 38.89 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony