Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybowce zderzyły się w powietrzu

Data publikacji 04.06.2019

Policjanci ze Świecia wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem paramotolotniarzy, do którego doszło wczoraj w powiecie świeckim. Z nieustalonej przyczyny doszło w powietrzu do kolizji dwóch szybowców. Jeden z pilotów katapultował się, lądując na ziemi, drugi awaryjnie lądował na lotnisku.

Do zdarzenia doszło wczoraj (3.06.19) ok. 16.15 na terenie gminy Dragacz (pow. świecki). Dyżurny komendy w Świeciu został poinformowany, że na terenie leśnictwa Bojanowo rozbił się szybowiec. Za sterami znajdował się 66-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego.

Na miejsce zostali skierowani miejscowi policjanci oraz funkcjonariusze ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn doszło w powietrzu do kolizji dwóch szybowców. W wyniku tego zdarzenia jeden z nich spadł na ziemię i rozbił się na podmokłym terenie w pobliżu miejscowości Fletnowo. Pilot w ostatniej chwili zdążył się katapultować i wylądował w lesie. Drugi pilot, 52-letni warszawiak, z uwagi na mniejsze uszkodzenia awaryjnie wylądował na lotnisku w Lisich Kątach koło Grudziądza. Oba szybowce należały do Aeroklubu Nadwiślańskiego, który ma siedzibę w tej miejscowości.

Dzisiaj (4.06.19) policjanci ruchu drogowego, wspólnie z członkami Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych, wykonywali dalsze czynności na miejscu zdarzenia.

  • Rozbity szybowiec pomiędzy drzewami.
  • Szybowiec po kolizji zawiesił się na drzewie.
  • Skrzydło rozbitego szybowca.
Powrót na górę strony