Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca autobusu wjechał wprost pod pociąg. Policjanci apelują o ostrożność

Do zdarzenia doszło w Owczarach na terenie gminy Lubin. Policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierujący autobusem, dojeżdżając do przejazdu kolejowego, nie zatrzymał się przy znaku STOP i wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy i zespół medyczny. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Z relacji świadków wynika, że kierujący w czasie jazdy rozmawiał przez telefon. Funkcjonariusze apelują o ostrożność, chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Owczary na terenie gminy Lubin. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym autobus zderzył się z pociągiem towarowym. Na miejscu interweniowała policja, straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz członkowie komisji powypadkowych kolei.

Jak ustalili policjanci, kierujący autobusem, 54-letni mężczyzna, wjeżdżając na niestrzeżony przejazd kolejowy, nie zachował szczególnej ostrożności. Kierujący nie zatrzymał się przed znakiem STOP, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z lokomotywą spalinową z siedmioma wagonami towarowymi. Okazało się, że kierowca w chwili zdarzenia rozmawiał przez telefon.

W autobusie na szczęście nie było pasażerów. Kierowca jechał sam. Nie odniósł żadnych obrażeń. W lokomotywie natomiast były dwie osoby, które również nie potrzebowały pomocy lekarskiej.

Policjanci apelują o ostrożność. Wysoka temperatura na zewnątrz może powodować rozkojarzenie i zmęczenie u kierujących pojazdami. Chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do tragedii.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • Autobus po zderzeniu z pociągiem
  • Przód pociągu i przewrócony autobus
  • Tory. Autobus, który uczestniczył w zderzeniu z pociągiem
  • Uszkodzony autobus na torach
Powrót na górę strony