Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant poza służbą zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 10.06.2019

Policjant z OPP w Lublinie w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mundurowy w m. Turka na ul. Dębowej zauważył kierującego pojazdem marki Mitsubishi, który podczas manewru cofania uderzył w prawidłowo zaparkowaną mazdę. Okazał się nim 61-letni mieszkaniec Lublina, który miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 15:00 na ul. Dębowej w Turce. Policjant z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, który był w czasie wolnym od służby, zauważył kierującego pojazdem marki Mitsubishi, który podczas manewru cofania uderzył w prawidłowo zaparkowany samochód marki Mazda. Mundurowy widząc całe zdarzenie podbiegł do kierującego i wyczuł od niego woń alkoholu. Natychmiast uniemożliwił mu dalszą jazdę zabierając kluczyki. O całym zdarzeniu poinformował dyżurnego z Komisariatu Policji w Niemcach, który na miejsce przysłał umundurowany patrol Policji.

Kierującym okazał się 61-letni mieszkaniec Lublina. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało, że poruszał się on samochodem osobowym po drodze publicznej mając w organizmie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Teraz za jazdę na podwójnym gazie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony