Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kąpiel w jeziorze zakończyła się tragedią

Data publikacji 10.06.2019

Brodniccy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w miniony piątek nad jeziorem Górzno. 29-letni mężczyzna wskoczył z łodzi do wody i nie wypłynął. Akcja poszukiwawcza trwała kilkanaście godzin.

Do tragedii doszło w miniony piątek (7.06.19). Kilka minut po 23.00 brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło nad Jeziorem Górznieńskim. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że prawdopodobnie 4 mężczyzn wypłynęło łódką na jezioro. Dwóch z nich wskoczyło do wody popływać. Jeden z nich dopłynął do łódki, drugi już nie. Od tamtej pory trwały poszukiwania zaginionego 29-latka. W poszukiwaniach, oprócz policjantów, przewodników z psami tropiącymi wzięli udział strażacy z Górzna, Brodnicy, Torunia i Bydgoszczy ze specjalistycznym sprzętem oraz płetwonurkowie.

W sobotę (8.06.19), około 14.00 strażacy wyciągnęli ciało mężczyzny na brzeg. Brodniccy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności i przyczyny tej tragedii. 

Policjanci przypominają! 
Korzystaj z kąpieli tylko w miejscach wyznaczonych. Lekkomyślne jest pływanie w miejscach, gdzie kąpiel jest zakazana. W przypadku wejścia do niestrzeżonych zbiorników każdorazowo należy sprawdzić głębokość i strukturę dna. Przestrzegaj regulaminu kąpieliska, na którym przebywasz, a także stosuj się do uwag i zaleceń ratownika. Nie pływaj w czasie złej lub niepewnej pogody np. burzy, mgły, gdy wieje silny wiatr. Nie skacz rozgrzany do wody. Przed wejściem należy się schłodzić – pozwoli to na uniknięcie wstrząsu termicznego. Nie pływaj w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów. Pływaj w miejscach dobrze Ci znanych. Nie skacz do wody w miejscach nieznanych. Może się to skończyć śmiercią lub kalectwem. Nie baw się w podtapianie innych osób korzystających z kąpieli, spychanie do wody z pomostów, z materacy. Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu!!! 

Kąpiąc się na kąpieliskach zwracaj uwagę na osoby, które są w pobliżu. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował Twojej pomocy. Jeżeli będziesz w stanie mu pomóc to uczyń to, ale w granicach swoich możliwości. Jeżeli nie będziesz się czuł na siłach to powiadom inne osoby.  Nie przeceniaj swoich umiejętności pływackich. Jeżeli chcesz wybrać się na dłuższą trasę pływacką, zapewnij sobie asekurację. Warto zaopatrzyć się w bojkę, dzięki której będziesz widoczny, a także, gdy opadniesz z sił, pomoże utrzymać się na wodzie. 

Powrót na górę strony