Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał akcji ratunkowej na Jeziorze Czorsztyńskim

Data publikacji 13.06.2019

Dwaj policjanci pełniący służbę na Jeziorze Czorsztyńskim udzielili pomocy dwóm mężczyznom, którzy wpadli do wody po tym, jak przewróciła się żaglówka, którą pływali. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne życie mężczyzn było zagrożone.

Dwaj policjanci, którzy 2 czerwca br. około godz. 13:00, pełnili służbę na Jeziorze Czorsztyńskim, otrzymali zgłoszenie o wywróceniu żaglówki na środku jeziora i osobach, które znalazły się w wodzie. Warunki atmosferyczne były bardzo niekorzystne, wiał mocny wiatr, a na jeziorze tworzyła się niebezpiecznie wysoka fala. Asp. szt. Dariusz Babiak z Nowego Targu oraz sierż. szt. Marcin Gierek z Komisariatu Wodnego w Krakowie niezwłocznie przystąpili do działania. Policyjną łódź skierowali w stronę środka jeziora i natychmiast popłynęli w kierunku wskazanego miejsca. Jak się okazało, w wodzie znajdowało się 2 mężczyzn bez kamizelek ratunkowych, którzy kurczowo trzymali się wywróconej do góry dnem żaglówki. Policjanci wydostali mężczyzn  z wody, którzy byli bardzo osłabieni i mocno wychłodzeni. Na szczęście nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń. Poszkodowanym została udzielona pomoc przedmedyczna.

Po udzieleniu pomocy mężczyznom patrol razem z bosmanem YKP Nowy Targ wrócili na jezioro po wywrócony jacht i odholowali go do brzegu.

(KWP w Krakowie / kp)

 

  • wywrócona łódź na jeziorze i człowiek w wodzie
  • dwaj policjanci na łodzi policyjnej na jeziorze
  • policjant w łodzi policyjnej na jeziorze
Powrót na górę strony