Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za zabójstwo

Data publikacji 25.06.2019

Na trzy miesiące sąd tymczasowo aresztował 33-letniego mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo oraz narażenie na utratę życia i zdrowia miesięcznego dziecka. Do tragedii doszło kilka dni temu na terenie powiatu legionowskiego.

W ubiegły piątek po 19.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w jedynym z mieszkań w Jabłonnie prawdopodobnie doszło do śmierci kobiety. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali osoby zgłaszające oraz pogotowie ratunkowe, które stwierdziło zgon kobiety. W mieszkaniu znajdowało się również miesięczne dziecko, które po przebadaniu przez lekarza trafiło pod opiekę rodziny.

Mundurowi pod nadzorem legionowskiej prokuratury natychmiast przystąpili do ustalania świadków tego zdarzenia i okoliczności, w jakich do niego doszło. 

Nad sprawą intensywnie pracowali funkcjonariusze z kilku wydziałów. Policjanci zabezpieczali ślady, przesłuchiwali świadków oraz analizowali zebrany materiał dowodowy. Policjanci nie zapomnieli nawet o najmniejszym szczególe. Ciężka praca dochodzeniowa i operacyjna przyniosła oczekiwane rezultaty. W nocy z soboty na niedzielę policjanci zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 33-letni partner zamordowanej kobiety.

Mężczyzna w prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa oraz narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia. Na wniosek Policji i prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego areszt na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa 33-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

ea/js

Powrót na górę strony