Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polała się krew na 100-lecie Policji

Data publikacji 27.06.2019

9 litrów krwi zebrano dzisiaj w Radomiu w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji" czyli ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi w związku z 100. rocznicą powstania Policji Państwowej. Część z dzisiaj oddanej krwi trafi także do 9-letniej Julii z Radomia, która jest chora na białaczkę limfoblastyczną.

Była to trzecia w tym roku zbiórka krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy. Akcję, jak poprzednio, zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. K. Vietha w Radomiu odpowiedzieli funkcjonariusze operacyjni, a także mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu. Już stało się tradycją, że krew jako pierwszy oddał Robert Król, wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu. Krew oddało 20 osób.

Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Oddając krew możesz wyobrazić sobie, że ten cenny dar uratuje komuś życie - dzięki czemu ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny dziecka, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami. Taki prezent naprawdę warto podarować! Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

Część z zebranej dzisiaj krwi trafi do Julii, która ukończyła klasę drugą. Miesiąc temu zdiagnozowano u niej białaczkę limfoblastyczną. Aktualnie przebywa w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. Krew dla 9-latki można oddawać codziennie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. K. Vietha w Radomiu. Przy oddawaniu krwi proszę o podanie informacji, że krew jest oddawana dla Julii Wasiak z Radomia, która przebywa na oddziale hematologii i onkologii w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie ul. Żwirki i Wigury 63 A.

Kolejna zbiórka krwi organizowana przez mazowieckich policjantów już 29 sierpnia, także przed budynkiem KWP zs. w Radomiu. Zapraszamy serdecznie!

Powrót na górę strony