Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci reanimowali mężczyznę, który zasłabł podczas jazdy

Data publikacji 27.06.2019

Szybka reakcja i natychmiastowa pomoc policjantów z z lubińskiej drogówki przyczyniły się do uratowania życia 49- latka. Mężczyzna zasłabł w trakcie jazdy samochodem, po czym stracił przytomność i przestał oddychać. Mundurowi wspólnie z ratownikami pogotowia przeprowadzili akcję reanimacyjną, która doprowadziła do przywrócenia funkcji życiowych.

Ok. godz. 18.30 policjanci wydziału ruchu drogowego,  patrolując ul. Wyszyńskiego, zauważyli pojazd marki Opel, który stał na pasie jezdni. Obok pojazdu leżał mężczyzna przy którym stała grupa osób. 

Policjanci natychmiast zatrzymali radiowóz i podbiegli sprawdzić co się dokładnie stało. Okazało się, że mężczyzna zasłabł w czasie jazdy, a po chwili stracił przytomność i nie dawał oznak życia. Wszystko wskazywało na to, że mógł mieć zawał serca. Żadna z osób przyglądających się poszkodowanemu mężczyźnie, nie starała się jemu pomóc.

Nikt nie powiadomił służb ratunkowych. Dopiero policjanci podjęli działania ratownicze i reanimację poszkodowanego.

Mundurowi nie ustawali w uciskaniu klatki piersiowej nieoddychającego mężczyzny aż do przybycia karetki. Później, również pomagali w akcji ratunkowej udzielającym pomocy ratownikom zespołu pogotowia. Jak się bowiem okazało, stan poszkodowanego był bardzo poważny. 49-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego, gdy tylko  odzyskał sprawność krążeniowo-oddechową trafił do szpitala pod opiekę lekarzy.

Pamiętajmy, że w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, wczesne rozpoczęcie zabiegów resuscytacyjnych może zwiększyć szanse przeżycia poszkodowanego.

Nie bójmy się pomagać. Pierwsze sekundy są najważniejsze.

(KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony
Polska Policja